Materiały z Prawo.pl

 

Materiały prawo.pl to krótkie informacje o najważniejszych wydarzeniach związanych z szeroko pojętym prawem, pochodzące z portalu prawo.pl. Pełne treści wiadomości z bieżącego kalendarzowego (z Dzisiaj) dostępne są wyłącznie na portalu. Wiadomości z Wczoraj i starsze mają postać tekstową.

Widok na liście Zasobów:

Boksy na stroni startowej:

W każdym produkcie LEX wśród boksów do wyboru na pulpicie domyślnym i pulpicie użytkownika znajdują się boksy dedykowane:

  • Temat dnia – tytuł i krótkie podsumowane newsa oznaczonego przez redakcję Prawo.pl jako najważniejsza informacja prawna danego dnia. Może w ciągu dnia zmieniać się kilkakrotnie;
  • Prawo.pl – linki do 6 najnowszych materiałów. Kliknięcie w tytuł przenosi do pełnej treści w na portalu prawo.pl, kliknięcie w „Zobacz wszystko” otwiera dedykowany widok grupujący wszystkie treści z prawa.pl dostępne w produkcie.

 

Widok grupujący wszystkie materiały z prawo.pl:

Dostępny z lewego paneli na stronie startowej. Lista uporządkowanych chronologicznie (data zamieszczenia w programie prezentowana jest obok tytułu) materiałów z prawo.pl. Domyślnie prezentowane są materiały ze wszystkich obszarów tematycznych. W panelu zawężania dostępny jest wybór sekcji.

Ulubione:
  • Materiały szczególnie ważne można oznaczyć jako Ulubione klikając na gwiazdkę widoczną przy tytule;
  • Lista tak oznaczonych wiadomości wyświetli się po kliknięciu na pole Ulubione;
  • Aby powrócić do poprzedniego widoku należy wybrać pole Wybrane sekcje.
Do zmiany widoku listy służą ikony w górnej części okna:
  • Pokaż nieprzeczytane / wszystkie – wyświetla jedynie nieprzeczytanie / wszystkie Wiadomości;
  • Oznacz jako przeczytane elementy starsze niż dzień / tydzień / miesiąc.

Treść:

O typowych funkcjach dostępnych dla materiałów z prawo.pl (posiadających pełen tekst)  – czytaj w Funkcje na dokumentach.